Dziękuję za wspólnie spędzony czas, wytrwałą pracę oraz zabawę!
Brawa dla każdego z Was za poczynione postępy!
A na zakończenie zdjęcia z ostatnich naszych zajęć w trochę innej formie:
Pozdrawiam Daria Pestka - logopeda
Dziękuję za wspólnie spędzony czas, wytrwałą pracę oraz zabawę!
Brawa dla każdego z Was za poczynione postępy!
A na zakończenie zdjęcia z ostatnich naszych zajęć w trochę innej formie:
Pozdrawiam Daria Pestka - logopeda
Szczegóły dotyczące przywozu i odwozu dzieci w dniu 23.06.2023 r. w zakładce Dowozy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubni w dniu 5 czerwca 2023 r. pojechali do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach by obejrzeć interaktywny spektakl ekologiczny pt „W zielonej krainie Oz”. Uczniowie brali czynny udział w przedstawieniu, odpowiadając na pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom.
Dnia 13 czerwca 2023 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach terenowych, które prowadził leśnik Pan Tomasz Orzłowski. Celem zajęć było poznanie warstwowej budowy lasu oraz różnych gatunków drzew i krzewów. Uczniowie dowiedzieli się o różnorodnych funkcjach lasu m.in produkcyjnej, edukacyjnej i społecznej. Przedstawione były też zasady zachowania się w lesie oraz pracy jaką wykonują leśnicy dla dobra lasu i na rzecz ochrony przyrody.
W piątek 2 czerwca o godzinie 15.00 w ogródku przedszkolnym odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny. Rozpoczął się on przedstawieniem przygotowanym przez dzieci dla ich rodzin. Następnie dzieci wręczyły rodzicom prezenty – rodzinne książki kucharskie. Rodzice przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji dla swoich pociech oraz przepyszny poczęstunek.
Tego dnia gościliśmy w przedszkolu Pielęgniarkę Medycyny Szkolnej, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia dotyczące higieny. Zajęcia miały również charakter praktyczny: dzieci poznały technikę dokładnego mycia rąk oraz prawidłowego szczotkowania zębów.
W tygodniu poprzedzającym „majówkę” dzieci poznawały symbole Polski oraz poszerzały swoją wiedzę o swojej ojczyźnie. Zwieńczeniem zajęć było uroczyste odśpiewanie hymnu z własnoręcznie przygotowanymi flagami.
Tego dnia skorzystaliśmy z zaproszenia rodziców Ani i Zosi – państwa Warsińskich i udaliśmy się spacerkiem do ich gospodarstwa. Dzieci miały okazję zobaczyć, usłyszeć a nawet pogłaskać zwierzęta gospodarskie. Były to niezwykłe przeżycia. Jeszcze raz dziękujemy za taką możliwość.
Nadeszła wiosna, a wraz z nią pierwsze prace w ogrodzie. Przedszkolacy również zadbali o swój ogródek przedszkolny, przynosząc bratki, które teraz pięknie rosną.
W tygodniu poprzedzającym święta wielkanocne w przedszkolu odbyły się animacje prowadzone przez Mobilne Animacje Kaszuby. Dodatkową atrakcją była wizyta Zajączka, który wręczył dzieciom upominki.
Dzieci z grupy „Słoneczka” to niezłe łakomczuchy :) . Z tego powodu z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wspólnego przygotowania gofrów. Jeszcze więcej radości dostarczyła degustacja wypieków z ulubionymi dodatkami.
Ten wtorkowy dzień był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze – przedszkolacy przywitali wiosnę. Wykonali z tej okazji okolicznościowe opaski na głowy oraz udali się na wiosenny spacer. Po drugie – tego właśnie dnia obchodzony jest również Dzień Kolorowej Skarpetki (Światowy Dzień Osób z zespołem Downa). Na znak solidarności z tymi osobami dzieci założyły dwie różne skarpetki.
Tegoroczny „Bruscrossing”, czyli happening czytelniczy odbył się w niedzielę 4 czerwca 2023 r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV – VIII, przy wsparciu oddziału „0”.
GANG FAJNIAKÓW: chmurka Celinka, słońce Sonia, kropla Ksenia, drzewo Dobromir, smog Stefek, foka Frania, jarzębinowy listek Julka, piesek Piotruś, dębowy listek Dyzio i ważka Wiola, to superfajni przyjaciele, którzy posiadając supermoce, chronią Ziemię i dbają o przyrodę. Niosą przesłanie, że Ty też możesz być superprzyjacielem przyrody. Apelują o segregowanie odpadów i przekonują Burmistrza Bączka do ekologicznej transformacji miasteczka. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za współpracę, zaangażowanie w wykonanie strojów i udział w kolorowym korowodzie. Zapraszamy do lektury książki oraz pamiętajmy, że bycie EKO jest fajne, ale i przede wszystkim bardzo ważne dla naszej planety. Za udział w „Bruscrossingu” uczniowie otrzymali nagrodę finansową.
Projekt koordynowali pp.: Justyna Górska, Monika Trawicka, Anna Pestka, Anna Wieteska, Tomasz Klaman i Witold Malich.
Dzień 1 czerwca jak co roku w Szkole Podstawowej im. TOW. ,,Gryf Pomorski” w Lubni to dzień, w którym spotykamy się wszyscy razem. Tegoroczne obchody odbywały się w duchu eko, temat przewodni ,,STWÓRZMY EKO-SZKOŁĘ”.
Wszelkie aktywności: przedstwienie, plakaty, pogadanki, warsztaty miały na celu promowanie ekologii. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy, cóż się dziwić program spowodował, iż ten dzień stał się wyjątkowy.
Warsztaty – ,,Las w słoiku”, kiełbaska z grilla słodkości, zabawy i gry sportowe to wszystko zagwarantowało udany dzień.
Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc finansową i obecność na czele z panią sołtys Katarzyną Mucha. Dziękujemy firmie - Centrum Ogrodnicze Cierzan z Karsina za rośliny do warsztatów.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w organizację Dnia Dziecka. To wszystko dla naszych KOCHANYCH UCZNIÓW.
W ostatnich dniach maja i na początku czerwca uczniowie naszej szkoły, w ramach lekcji języka regionalnego kaszubskiego, zwiedzali piękne zakątki ziemi kaszubskiej. Klasy starsze zawitały do Człuchowa i Canpolu. Człuchowski zamek krzyżacki, drugi po Malborku pod względem wielkości zamek Zakonu, był w przeszłości potęgą i twierdzą nie do zdobycia. Rezydował w nim m.in. Konrad von Wallenrode i Ulrich von Jungingen. Dzieje zamku w bardzo ciekawej opowieści przybliżyła nam pani przewodnik Muzeum Regionalnego w Człuchowie, za co serdecznie dziękujemy. O dawnej świetności tego miejsca świadczy dziś potężna wieża Zamku Wysokiego (46 m), z której można oglądać panoramę Człuchowa i okolic. W Canpolu zwiedziliśmy ZOO oraz Wonderland - rodzinny park rozrywki.
Klasy młodsze zawitały do najstarszego w Polsce skansenu. Termin „skansen” pochodzi od pierwszej ekspozycji plenerowej utworzonej w 1891 r. przez Nordiska Musset w Sztokholmie. Ekspozycja powstała na szwedzkiej wyspie Djurgarden w miejscu dawnego szańca (po szwedzku - skansen). W Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia. Mnogość interesujących eksponatów oraz sala interaktywna wpłynęły na atrakcyjność wycieczki.
Na terenie skansenu był piknik, zakupiliśmy także piękne pamiątki. Bardzo ciekawe były warsztaty „Dawno temu w szkole…”, podczas których dzieci w autentycznej izbie lekcyjnej XIX w. pisali gęsim piórem, śpiewali „Kaszubskie nuty”, zapoznali się z tematyką związaną ze szkołą z okresu międzywojennego oraz historią szkolnictwa na Pomorzu. Najciekawsze dla uczniów było poznawanie dawnych przyborów szkolnych i technik wychowawczych: ośla ławka, koza, dyscyplina (kij), klęczenie na grochu.
Podziwialiśmy również przystań nad „Kaszubskim Morzem”, czyli jeziorem Wdzydze. Z kolei widoki z wieży w Przytarni pod Wielem przekonały nas o uroczych krajobrazach naszej „Małej Ojczyzny”. By zdobyć drugie po Wieżycy najwyższe wzniesienie Kaszub, musieliśmy pokonać 210 schodów 40 - metrowej wieży widokowej.
Wycieczki były też czasem miłej integracji grup uczniów uczęszczających na lekcje języka regionalnego kaszubskiego. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Bożena Gierszewska, p. Justyna Górska, p. Monika Trawicka, p. Tomasz Klaman i p. Witold Malich.
Wycieczka do Wdzydz
Decoupage to wyjątkowa technika ozdabiania, która pozwala niewielkim kosztem stworzyć wyjątkowe przedmioty. Tą techniką wykonywaliśmy wazoniki dla Wyjątkowych Osób – naszych Mam, podczas majowych warsztatów artystycznych, które odbyły się w naszej szkole. Poprowadziły je Panie: Justyna Górska i Monika Trawicka.
Decoupage jako technika ozdabiania codziennych przedmiotów praktykowana była już w średniowiecznych Chinach, jednak prawdziwa moda na nią rozpoczęła wraz z przybyciem jej do Europy. Słowo „decoupage” pochodzi z języka francuskiego i oznacza „wycinać”. Metoda zdobienia polega na naklejaniu na dekorowanym obiekcie warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek.
Zajęcia, będące pokłosiem warsztatów malowanych skrzynek, bardzo podobały się uczestnikom z klas IV – VIII. Każdy wazonik jest inny, unikatowy, jak nasze Mamy. Będzie miłym upominkiem na 26 maja.
Tegoroczny temat gminnego konkursu plastycznego „Kolorowy świat papieroplastyki” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni brzmiał: „Kaszubskie barwy zaklęte w kwiatach”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy techniką związaną z papierem np. origami, kirigami, quilling, iris holding, wycinanka, wydzieranka, papier-mâché lub technikami mieszanymi.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie prace uczniów w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria - szkoły podstawowe klasy I-III
I miejsce – Kalina Szczepańska Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni
II miejsce – Nikola Dorau Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni
III miejsce – Przemysław Skwierawski Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni
Wyróżnienia: Lena Orzech – Szkoła Podstawowa w Męcikale
Wyróżnienia: Natalia Czarnowska – Szkoła Podstawowa w Męcikale
Filip Lemańczyk – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach
II kategoria - szkoła podstawowa klasy IV-VI
I miejsce – Patryk Lepak Szkoła Podstawowa w Zalesiu
II miejsce – Nataniel Wolanicki Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
III miejsce – Dawid Topka Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Wyróżnienia: Julia Kuchenbeker – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Amelia Smentek – Szkoła Podstawowa w Zalesiu
Klaudia Orzech - Szkoła Podstawowa im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach
III kategoria – szkoła podstawowa klasy VII- VIII
I miejsce – Franek Daszkowski Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni
II miejsce – Maja Majkowska Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
III miejsce – Michalina Szczepańska Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni
Wyróżnienie: Kacper Pellowski Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni.
Nagrody ufundowała firma Sylva z Wiela oraz Rada Rodziców naszej szkoły.
Dziękujemy za licznie nadesłane prace. Wszystkie kwiaty były wyjątkowe, jak piękno kaszubskich barw.
Opiekunem konkursu była p. Monika Trawicka.
Podczas zajęć, dzieci z zerówki bawiły się w sklep, zapoznawały się z pracą sprzedawcy, uczyły się robić zakupy. Następnie wybrały się do sklepu, żeby zobaczyć na żywo na czym polega ta praca. Obserwowały jak należy zachować się w sklepie, jak ułożony jest towar na półkach. Na koniec dzieci kupiły swoje ulubione cukierki i podziękowały pani ekspedientce oraz wręczyły laurkę.
Szczegóły dowozów i odwozów dzieci w dniu 1 czerwca 2023 r. w zakładce Dowozy
W dniach 23,24,25 maja 2023 w Szkole Podstawowej im. TOW ,,Gryf Pomorski" w Lubni odbywa się egzamin ósmoklasisty. Do egzaminu przystąpiło 17 uczniów. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia.
Powered by aSc EduPage